Vorige week was de documentaire Vertrouwelijk! met de partner van Peter R. de Vries de ’talk of the town’, maar deze week werd massaal op TV gekeken naar de eerste aflevering van Het Verhaal van Nederland op NPO 1. In de serie neemt acteur en verteller Daan Schuurmans ons mee door de geschiedenis van ons land. Je kunt nu al alle 10 afleveringen online kijken via NLZIET en NPO Plus.
โ Je kunt nu 14 dagen gratis naar alle programma’s, films en series op NLZIET kijken โ
Alle afleveringen van ‘Het Verhaal van Nederland’ met Daan Schuurmans staan nu op NLZIET en NPO Plus
Maar liefst 1,7 miljoen mensen keken via de televisie naar de eerste aflevering van Het Verhaal van Nederland op woensdagavond 2 februari 2022. Dat belooft veel goeds voor de rest van het seizoen, want er worden maar liefst 10 afleveringen uitgezonden. Je kunt hier op NLZIET nu alvast alle episodes vooruitkijken, omdat ze aangeboden worden door NPO Plus.
Er is geen vaste mogelijkheid om alvast gratis de afleveringen vooruit te kijken, omdat ze achter een betaalmuur van de streamingdiensten zitten. Wel kun je een gratis proefabonnement van 14 dagen op NLZIET nemen via de bovenstaande rode knop en zo alle afleveringen alvast bekijken.
โ NLZIET | โก๏ธ Ga direct naar Het Verhaal van Nederland bij NLZIET. De serie is hier via NPO Plus al vooruit te kijken. |
โ๏ธ Netflix | Deze serie is op het moment van schrijven niet te zien bij Netflix. |
โ๏ธ Disney+ | Momenteel kun je deze serie niet kijken bij Disney+. |
โ๏ธ Amazon Prime Video | De serie is momenteel niet te streamen met een abonnement op Amazon’s videodienst Prime Video. |
โ๏ธ Videoland | In het aanbod van Videoland is de serie nu niet te vinden. |
TV-uitzendingen van NLZIET zijn wekelijks van 2 februari tot 13 april op NPO 1
Elke week wordt op er woensdag een nieuwe aflevering van Het Verhaal van Nederland uitgezonden op NPO 1 om 20:35 uur. De eerste aflevering is op 2 februari 2022 en de tiende en laatste op 13 april 2022.
Aflevering | Titel | Datum | Tijd | Zender |
---|---|---|---|---|
1 | “Jagers en boeren” | 2 februari 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
2 | “Romeinen en bataven” | 9 februari 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
3 | “Friezen en franken” | 16 februari 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
4 | “Ridders en graven” | 23 februari 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
5 | “Pestlijders en predikanten” | 2 maart 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
6 | “Geuzen en papen” | 9 maart 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
7 | “Kapers en kooplui” | 23 maart 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
8 | “Patriotten en paupers” | 30 maart 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
9 | “Pioniers en paupers” | 6 april 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
10 | “Bevrijders en bezetters” | 13 april 2022 | 20:35 uur | NPO 1 |
Mocht je de eerste aflevering, “Jagers en boeren” hebben gemist gisteren, dan is dat helemaal geen probleem. Via NLZIET en de NPO is ook deze episode gewoon online terug te kijken. Net als “Romeinen en bataven”, inmiddels ook al uitgezonden op woensdag 9 februari.
Reacties op aflevering 1 van ‘Het Verhaal van Nederland’ via social media
De eerste aflevering werd door veel mensen bekeken, wat betekent dat er ook op social media veel over werd gesproken. Hieronder vind je een greep uit de, doorgaans erg enthousiaste, reacties.
Wat mooi hรจ dat we allemaal afstammen van gelukszoekers, mensen opzoek naar een beter bestaanโฆ#HetVerhaalVanNederland
โ Natalie (@DePuntmuts) February 2, 2022
Leer vanavond dat we voor 75% afstammen van mensen uit wat nu Rusland en Oekraรฏne is. Spannend.#hetverhaalvannederland
โ Abraham Wijnand (@AbrahamWijnand) February 2, 2022
Wat heeft Daan Schuurmans toch een geweldige internationale uitstraling. Soort James Bond. “Dit is lรถss”, zegt hij alsof hij een wodka martini bestelt.#hetverhaalvannederland
โ Job van Tol (@JobTol) February 2, 2022
De 1e aflevering van #HetverhaalvanNederland geeft maar weer eens aan dat wij uiteindelijk van oorsprong allemaal #gelukzoekers zijn.
โ Zelfdenkend ๐ (@Tuin61) February 2, 2022
Wat een prachtig programma!! Mooi gemaakt en heerlijk als je van geschiedenis houdt! #hetverhaalvannederland
โ Francis van Broekhuizen (@cis1975) February 3, 2022
#hetverhaalvanNederland voelt een beetje als een kruising van SchoolTV en ‘Er was eens…’, maar dan voor volwassenen. Ik vind het leuk.
โ Wouter Louwerens (@Woutel) February 2, 2022
Wat een gemiste kans. Ik kijk โhet verhaal van Nederlandโ. Over gedramatiseerd en zonder een gefundeerde uitleg. Niks wat je nog niet wist, maar wel een dure productie, zo te zien. #HetverhaalvanNederland. De stagiaire heeft de tekst geschreven voor een spreekbeurt, denk ik.
โ geertjan (@geertjanvanes) February 2, 2022
Aangezien #hetverhaalvannederland er is om te vertellen wat je moet denken, denk ik nu al te weten wat in deze serie niet of nauwelijks aan bod gaat komen. Dat Nederland schathemelrijk werd van de Oostzee en andere Europese handel bijv., nog voordat de VOC dividend uitkeerde, en
โ DenUitvreter (@WokeVanHipstra) February 3, 2022
Afbeelding ter illustratie