Programma WK Atletiek vandaag: woensdag 23 augustus 2023

Het WK Atletiek raast in volle vaart voorbij. Ruim 2.000 atleten uit meer dan 200 verschillende landen gaan negen dagen lang in verschillende disciplines de strijd met elkaar aan voor de hoogste podiumplaatsen. Inmiddels zijn we aanbeland bij dag 5, waarbij er weer een hoop onderdelen op het programma staan. Benieuwd wat het programma van het WK Atletiek vandaag is? In dit artikel geven we je een handig overzicht inclusief tijden welke onderdelen er op woensdag 23 augustus op de planning staan en lees je welke Nederlandse atleten in actie komen.

Programma van het WK Atletiek vandaag: woensdag 23 augustus 2023

Ook op woensdag 23 augustus is het programma van het WK Atletiek weer goed gevuld. De vrouwen starten deze dag met heats bij de 800 meter sprint. Bij de mannen staat de kwalificatie van het polsstokhoogspringen centraal, waarbij de Nederlandse sporter Menno Vloon in actie komt. Deze wedstrijd staat gepland om 10:15 uur.

Om 11:10 uur zien we bij de 5.000 meter heats de volgende twee Nederlandse atleten in actie. Zo zullen Sifan Hassan en Maureen Koster beiden deelnemen aan dit onderdeel. Nog geen uur later staan de 200 meter heats bij de vrouwen en mannen op het programma, waarbij Tasa Jiya en Taymir Burnet in de startblokken zullen verschijnen.

Aan het begin van de avond staan er bij de onderdelen speerwerpen, verspringen, kogelslingeren en hink-stap-springen belangrijke kwalificaties op het programma. Hierna wordt om 20:40 uur het startsein gegeven voor de halve finale van het 100 meter hordelopen, waarbij Maayke Tjin A-Lim en Nadine Visser in actie komen. Na deze wedstrijd mag Niels Laros zich gaan klaarmaken voor de grote finale op de 1.500 meter en zien we ook Lieke Klaver op de 400 meter strijden voor een felbegeerde medaille. In het schema hieronder zijn alle onderdelen inclusief tijden en Nederlandse atleten terug te vinden.

Ga verder naar donderdag 24 augustus

TijdOnderdeelGroepRondeNederlandse atleten
10:05 uur🏃🏻‍♀️ 800 m. sprintVrouwenHeats
10:15 uur🥢 PolsstokhoogspringenMannenKwalificatie🇳🇱 Menno Vloon
10:20 uur🪡 SpeerwerpenVrouwenKwalificatie groep A
11:10 uur🏃🏻‍♀️ 5.000 m.VrouwenHeats🇳🇱 Sifan Hassan en 🇳🇱 Maureen Koster
11:15 uur🆙 VerspringenMannenKwalificatie
11:55 uur🪡 SpeerwerpenVrouwenKwalificatie groep B
12:05 uur🏃🏻‍♀️ 200 m. sprintVrouwenHeats🇳🇱 Tasa Jiya
12:50 uur🏃🏻‍♂️ 200 m. sprintMannenHeats🇳🇱 Taymir Burnet
19:00 uur⚫️ KogelslingerenVrouwenKwalificatie groep A
19:10 uur👟 Hink-stap-sprongVrouwenKwalificatie
19:30 uur🪡 SpeerwerpenVrouwenFinale
19:45 uur👟 3.000 m. hindernisloopVrouwenHeats
20:35 uur⚫️ KogelslingerenVrouwenKwalificatie groep B
20:40 uur➖ 100 m. hordelopenVrouwenHalve finale🇳🇱 Maayke Tjin A-Lim en 🇳🇱 Nadine Visser
21:15 uur🏃🏻‍♂️ 1.500 m. sprintMannenFinale🇳🇱 Niels Laros
21:35 uur🏃🏻‍♀️ 400 m. sprintVrouwenFinale🇳🇱 Lieke Klaver
21:50 uur➖ 400 m. hordelopenMannenFinale

Meer informatie over het WK Atletiek 2023 in Boedapest

Het WK Atletiek worden iedere twee jaar door de World Athletics georganiseerd en behoort naast de Olympische Spelen door de omvang en vele disciplines tot een van de grootste sportevenementen die er zijn. Net als bij het WK Voetbal werd het kampioenschap vanaf 1983 om de vier jaar gehouden, maar dit format werd al snel naar een tweejaarlijks evenement omgegooid. De 19e editie vindt dit jaar plaats van zaterdag 19 augustus tot en met zondag 27 augustus in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, waarbij atleten in verschillende onderdelen zullen strijden voor de medailles. Ook komen er 41 Nederlandse topsporters in actie tijdens het WK Atletiek.


Afbeelding ter illustratie

Manuela studeerde Media, Informatie en Communicatie aan de Hogeschool van Amsterdam. Naast schrijven houdt ze van alles wat met sport te maken heeft en is ze graag creatief bezig. Ook is ze veel op het voetbalveld te vinden om met haar team zoveel mogelijk wedstrijden te winnen.