Selecties van alle landen op het EK Voetbal 2024

Op zaterdag 14 juni 2024 is het zover: dan gaat het EK Voetbal 2024 van start. Het Europees kampioenschap wordt dit jaar in Duitsland georganiseerd. Verspreid over verschillende speelsteden zullen 24 landen er alles aan doen om de Europese titel te bemachtigen. Maar hoe zien de teams er van alle landen uit? In dit artikel zetten we de selecties van alle landen voor je op een rij.

Poules van alle landen

Aan het EK Voetbal 2024 doen in totaal 24 landen mee. Deze zijn ingedeeld in zes groepen van ieder vier landen. Per poule stromen de twee beste landen door naar de knock-outfase. Benieuwd naar alle selecties? Door op het desbetreffende land te klikken, kom je direct bij de selectie onderaan het artikel.

Poule APoule BPoule CPoule DPoule EPoule F
🇩🇪 Duitsland🇪🇸 Spanje🇸🇮 Slovenië🇳🇱 Nederland🇧🇪 België🇹🇷 Turkije
🇬🇧 Schotland🇭🇷 Kroatië🇩🇰 Denemarken🇵🇱 Polen🇸🇰 Slowakije🇬🇪 Georgië
🇭🇺 Hongarije🇮🇹 Italië🇷🇸 Servië🇦🇹 Oostenrijk🇷🇴 Roemenië🇵🇹 Portugal
🇨🇭 Zwitserland🇦🇱 Albanië🇬🇧 Engeland🇫🇷 Frankrijk🇺🇦 Oekraïne🇨🇿 Tsjechië

Selecties van alle landen op het EK Voetbal 2024

Duitsland

🟤 Bondscoach: Julian Nagelsmann

🟢 Keepers: Oliver Baumann (TSG Hoffenheim, Dui), Manuel Neuer (Bayern München, Dui), Marc-Andre ter Stegen (FC Barcelona, Spa)

🔵 Verdedigers: Jonathan Tah (Bayer Leverkusen, Dui), Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund, Dui), Robin Koch (Eintracht Frankfurt, Dui), Maximilian Mittelstädt (VfB Stuttgart, Dui), Antonio Rüdiger (Real Madrid, Spa), Waldemar Anton (VfB Stuttgart, Dui), Benjamin Hendrichs (RB Leipzig, Dui), David Raum (RB Leipzig, Dui)

🔴 Middenvelders: Aleksandar Pavlovic (Bayern München, Dui), Robert Andrich (Bayer Leverkusen, Dui), Pascal Gross (Brighton & Hove Albion, Eng), Joshua Kimmich (Bayern München, Dui), Thomas Müller (Bayern München, Dui), Ilkay Gündogan (Manchester City, Eng), Jamal Musiala (Bayern München, Dui), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen, Dui), Toni Kroos (Real Madrid, Spa)

Aanvallers: Niclas Füllkrug (Borussia Dortmund, Dui), Kai Havertz (Arsenal, Eng), Leroy Sané (Bayern München, Dui), Chris Führich (VfB Stuttgart, Dui), Deniz Undav (Stuttgart, Dui), Maximilian Beier (TSG Hoffenheim, Dui)

Schotland

🟤 Bondscoach: Steve Clarke

🟢 Keepers: Zander Clark (Hearts, Sch), Angus Gunn (Norwich City, Eng), Liam Kelly (Motherwell, Sch)

🔵 Verdedigers: Liam Cooper (Leeds United, Eng), Grant Hanley (Norwich, Eng), Jack Hendry (Al-Ettifaq, SA), Ross McCrorie (Bristol City, Eng), Scott McKenna (FC Kopenhagen, Den), Ryan Porteous (Watford, Eng), Anthony Ralston (Celtic, Sch), Andy Robertson (Liverpool, Eng), Greg Taylor (Celtic, Sch), Kieran Tierney (Real Sociedad, Spa)

🔴 Middenvelders: Stuart Armstrong (Southampton, Eng), Ryan Christie (Bournemouth, Eng), Billy Gilmour (Brighton & Hove Albion, Eng), Ryan Jack (Rangers FC, Sch), Kenny McLean (Norwich City, Eng), John McGinn (Aston Villa, Eng), Callum McGregor (Celtic, Sch), Scott McTominay (Manchester United, Eng)

Aanvallers: Che Adams (Southampton, Eng), James Forrest (Celtic, Sch), Lawrence Shankland (Hearts, Sch), Tommy Conway

Hongarije

🟤 Bondscoach: Marco Rossi

🟢 Keepers: Dznes Dibusz (Ferencvaros/Hon), Peter Gulacsi (RB Leipzig/Dui), Peter Szappanos (Paks/Hon).

🔵 Verdedigers: Botond Balogh (Parma/Ita), Endre Botka (Ferencvaros/Hon), Marton Dardai (Hertha Berlin/Dui), Attila Fiola (Fehervar/Hon), Adam Lang (Omonia Nicosia/Cyp), Willi Orban (RB Leipzig/Dui), Attila Szalai (Freiburg/Dui).

🔴 Middenvelders: Bendeguz Bolla (Servette/Zwi), Mihaly Kata (MTK/Hon), Milos Kerkez (Bournemouth/Eng), Laszlo Kleinheisler (Hajduk Split/Kro), Adam Nagy (La Spezia/Ita), Zsolt Nagy (Puskas Akademia/Hon), Loic Nego (Le Havre/Fra), Andras Schäfer (Union Berlin/Dui), Callum Styles (Sunderland/Eng).

Aanvallers: Martin Adam (Ulsan/ZKo), Kevin Csoboth (Ujpest/Hon), Daniel Gazdag (Philadelphia/VSt), Krisztofer Horvath (Kecskemet/Hon), Roland Sallai (Freiburg/Dui), Dominik Szoboszlai (Liverpool/Eng), Barnabas Varga (Ferencvaros/Hon)

Zwitserland

🟤 Bondscoach: Murat Yakin

🟢 Keepers: Gregor Kobel (Borussia Dortmund, Dui), Yvon Mvogo (Lorient, Zwi), Yann Sommer (Internazionale, Ita)

🔵 Verdedigers: Manuel Akanji (Manchester City, Eng), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach, Dui), Ricardo Rodriguez (Torino, Ita), Fabian Schär (Newcastle United, Eng), Leonidas Stergiou (VfB Stuttgart, Dui), Silvan Widmer (FSV Mainz, Dui), Cédric Zesiger (VfL Wolfsburg, Dui).

🔴 Middenvelders: Michel Aebischer (Bologna, Ita), Remo Freuler (Bologna, Ita), Ardon Jashari (Luzern), Fabian Rieder (Rennes, Fra), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire FC, VS), Vincent Sierro (Toulouse, Fra), Granit Xhaka (Bayer Leverkusen, Dui), Denis Zakaria (Monaco, Fra)

Aanvallers: Zeki Amdouni (Burnley, Eng), Kwadwo Duah (Ludogorets, Bul), Breel Embolo (Monaco, Fra), Dan Ndoye (Bologna, Ita), Noah Okafor (Milan, Ita), Renato Steffen (Lugano, Zwi), Ruben Vargas (Augsburg, Dui), Steven Zuber (AEK, Grie)

Spanje

🟤 Bondscoach: Luis de la Fuente

🟢 Keepers: Unai Simon (Athletic Bilbao, Spa), Alex Remiro (Real Sociedad, Spa), David Raya (Arsenal, Eng)

🔵 Verdedigers: Dani Carvajal (Real Madrid, Spa), Jesús Navas (Sevilla FC, Spa), Aymeric Laporte (Al-Nassr, Sau), Nacho Fernandez (Real Madrid, Spa), Robin Le Normand (Real Sociedad, Spa), Pau Cubarsi (Barcelona, Spa), Dani Vivian (Athletic Bilbao, Spa), Alejandro Grimaldo (Bayer Leverkusen, Dui), Marc Cucurella (Chelsea, Eng)

🔴 Middenvelders: Rodri (Manchester City, Eng), Martin Zubimendi (Real Sociedad, Spa), Fabian Ruiz (Paris St-Germain, Fra), Mikel Merino (Real Sociedad, Spa), Pedri (FC Barcelona, Spa), Marcos Llorente (Atlético Madrid, Spa), Aleix Garcia (Girona, Spa), Alex Baena (Villarreal, Spa), Fermín López (FC Barcelona, Spa)

Aanvallers: Álvaro Morata (Atlético Madrid, Spa), Joselu (Real Madrid, Spa), Dani Olmo (Leipzig, Dui), Nico Williams (Athletic Bilbao, Spa), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad, Spa), Ayoze Pérez (Real Betis, Spa), Ferran Torres (FC Barcelona, Spa), Lamine Yamal (FC Barcelona, Spa)

Kroatië

🟤 Bondscoach: Zlatko Dalić

🟢 Keepers: Dominik Livakovic (Fenerbahçe, Tur), Ivica Ivusic (Pafos, Cyp), Nediljko Labrovic (Rijeka, Kro)

🔵 Verdedigers: Domagoj Vida (AEK Athene, Gri), Josip Juranovic (Union Berlin, Dui), Josko Gvardiol (Manchester City, Eng), Josip Stanisic (Bayer Leverkusen, Dui), Borna Sosa (Ajax), Josip Sutalo (Ajax), Martin Erlic (Sassuolo, Ita), Marin Pongracic (Lecce, Ita)

🔴 Middenvelders: Luka Modric (Real Madrid, Spa), Mateo Kovacic (Manchester City, Eng), Marcelo Brozovic (Al-Nassr, SA), Mario Pasalic (Atalanta, Ita), Nikola Vlasic (Torino, Ita), Lovro Majer (VfL Wolfsburg, Dui), Luka Ivanusec (Feyenoord), Luka Susic (RB Salzburg, Oos), Martin Baturina (Dinamo Zagreb, Kro)

Aanvallers: Ivan Perisic (Hajduk Split, Kro), Andrej Kramaric (Hoffenheim, Dui), Bruno Petkovic (Dinamo Zagreb, Kro), Marko Pjaca (Rijeka, Kro), Ante Budimir (Osasuna, Spa), Marco Pasalic (Rijeka, Kro)

Italië

🟤 Bondscoach: Luciano Spalletti

🟢 Keepers: Gianluigi Donnarumma (PSG, Fra), Alex Meret (Napoli, Ita), Guglielmo Vicario (Tottenham Hotspur, Eng)

🔵 Verdedigers: Alessandro Bastoni (Internazionale, Ita), Raoul Bellanova (Torino, Ita), Alessandro Buongiorno (Torino, Ita), Riccardo Calafiori (Bologna, Ita), Andrea Cambiaso (Juventus, Ita), Matteo Darmian (Inter, Ita), Giovanni Di Lorenzo (Napoli, Ita), Federico Dimarco (Internazionale, Ita), Gianluca Mancini (AS Roma, Ita), Federico Gatti (Juventus, Ita)

🔴 Middenvelders: Nicolo Barella (Inter, Ita), Bryan Cristante (AS Roma, Ita), Nicolo Fagioli (Juventus, Ita), Michael Folorunsho (Hellas Verona, Ita), Davide Frattesi (Inter, Ita), Jorginho (Arsenal, Eng), Lorenzo Pellegrini (AS Roma, Ita)

Aanvallers: Federico Chiesa (Juventus, Ita), Stephan El Shaarawy (AS Roma, Ita), Giacomo Raspadori (Napoli, Ita), Mateo Retegui (Genoa, Ita), Gianluca Scamacca (Atalanta, Ita), Mattia Zaccagni (Lazio, Ita)

Albanië

🟤 Bondscoache: Sylvinho

🟢 Keepers: Etrit Berisha (Empoli, Ita), Thomas Strakosha (Brentford, Eng), Elhan Kastrati (Cittadella, Ita), Simon Simoni (Eintracht Frankfurt, Dui)

🔵 Verdedigers: Berat Djimsiti (Atalanta, Ita), Elseid Hysaj (Lazio, Ita), Iván Balliu (Rayo Vallecano, Spa), Ardian Ismajli (Empoli, Ita), Arlind Ajeti (CFR Cluj, Roe), Naser Aliji (Voluntari, Roe), Mario Mitaj (Lokomotiv Moskou, Rus), Enea Mihaj (Famalicão, Por), Marash Kumbulla (Sassuolo, Ita)

🔴 Middenvelders: Amir Abrashi (Grasshoppers, Zwi), Kristjan Asllani (Inter, Ita), Nedim Bajrami (Sassuolo, Ita), Medon Berisha (Lecce), Klaus Gjasula (SV Darmstadt, Dui), Qazim Laçi (Sparta Praag, Tsj), Ernest Muçi (Besiktas, Tur), Ylber Ramadani (Lecce, Ita)

Aanvallers: Jasir Asani (Gwangju, Z-Kor), Armando Broja (Fulham, Eng), Mirlind Daku (Rubin Kazan, Rus), Arbër Hoxha (Dinamo Zagreb, Kro), Rey Manaj (Sivasspor, Tur), Taulant Seferi (Baniyas, VAE)

Slovenië

🟤 Bondscoach: Matjaž Kek

🟢 Keepers: Jan Oblak (Atlético Madrid, Spa), Vid Belec (APOEL Nicosia, Cyp), Igor Vekic (Velje Boldklub, Den)

🔵 Verdedigers: Jure Balkovec (Alanyaspor, Tur), Jaka Bijol (Udinese, Ita), Miha Blazic (Lech Poznan, Pol), David Brekalo (Orlando City, VS), Vanja Drkusic (FK Sochi, Rus), Erik Janza (Gornik Zabrze, Pol), Zan Karnicnik (NK Celje, Slv), Petar Stojanovic (Sampdoria, Ita)

🔴 Middenvelders: Timi Max Elsnik (Olimpija Lubljana, Slv), Adam Gnezda Cerin (Panathinaikos, Gri), Jon Gorenc Stankovic (Sturm Graz, Oos), Tomi Horvat (Sturm Graz, Oos), Jasmin Kurtic (FC Südtirol, Ita), Sandi Lovric (Udinese, Ita), Benjamin Verbic (Panathinaikos, Gri), Adrian Zeljkovic (Spartak Trnava, Slw), Nino Zugelj (FK Bodo/Glimt, Noo)

Aanvallers: Zan Celar (FC Lugano, Zwi), Josip Ilicic (NK Maribor, Slv), Jan Mlakar (Pisa, Ita), Benjamin Sesko (RB Leipzig, Dui), Andraz Sporar (Panathinaikos, Gri), Zan Vipotnik (Girondins Bordeaux, Fra)

Denemarken

🟤 Bondscoach: Kasper Hjulmand

🟢 Keepers: Kasper Schmeichel (Anderlecht, Bel), Frederik Rønnow (Union Berlin, Dui), Mads Hermansen (Leicester City, Eng)

🔵 Verdedigers: Andreas Christensen (FC Barcelona, Spa), Simon Kjaer (clubloos), Joachim Andersen (Crystal Palace, Eng), Victor Nelsson (Galatasaray, Tur), Alexander Bah (Benfica, Por), Joakim Maehle (Vfl Wolfsburg), Rasmus Kristensen (AS Roma, Ita), Victor Kristiansen (Bologna, Ita)

🔴 Middenvelders: Christian Eriksen (Manchester United, Eng), Thomas Delaney (Anderlecht, Bel), Morten Hjulmand (Sporting CP, Por), Pierre-Emile Højbjerg (Tottenham Hotspur, Eng), Christian Nørgaard (Brentford, Eng), Mathias Jensen (Brentford, Eng), Mikkel Damsgaard (Brentford, Eng)

Aanvallers: Jacob Bruun Larsen (Hoffenheim, Dui), Andreas Skov Olsen (Club Brugge, Bel), Anders Dreyer (Anderlecht, Bel), Kasper Dolberg (Anderlecht, Bel), Rasmus Højlund (Manchester United, Eng), Jonas Wind (VfL Wolfsburg, Dui), Yussuf Poulsen (RB Leipzig, Dui)

Servië

🟤 Bondscoach: Dragan Stojkovic

🟢 Keepers: Vanja Milinkovic-Savic (Torino, Ita), Djordje Petrovic (Chelsea, Eng), Predrag Rajkovic (Real Mallorca, Spa)

🔵 Verdedigers: Strahinja Pavlovic (RB Salzburg, Oos), Nikola Milenkovic (Fiorentina, Ita), Milos Veljkovic (Werder bremen, Dui), Srdjan Babic (Spartak Moskou, Rus), Uros Spajic (Rode Ster Belgrado, Ser), Nemanja Stojic (Backa Topola, Ser)

🔴 Middenvelders: Sasa Lukic (Fulham, Eng), Nemanja Gudelj (Sevilla, Spa), Nemanja Maksimovic (Getafe, Spa), Ivan Ilic (Torino/, Ita), Srdjan Mijailovic (Rode Ster Belgardo, Ser), Sergej Milinkov-Savic (Al Hilal, SA), Dusan Tadic (Fenerbahçe, Tur), Lazar Samardzic (Udines, Ita), Veljko Birmancevic (Sparta Praag, Tsj), Filip Kostic (Juventus, Ita), Filip Mladenovic (Panathinaikos, Gri), Andrija Zivkovic (PAOK, Gri), Mijat Gacinovic (AEK Athene, Gri)

Aanvallers: Aleksandar Mitrovic (Al Hilal, SA), Dusan Vlahovic (Juventus, Ita), Luka Jovic (AC Milan, Ita), Petar Ratkov (RB Salzburg, Oos)

Engeland

🟤 Bondscoach: Gareth Southgate

🟢 Keepers: Dean Henderson (Crystal Palace, Eng), Jordan Pickford (Everton, Eng), Aaron Ramsdale (Arsenal, Eng)

🔵 Verdedigers: Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion, Eng), Joe Gomez (Liverpool, Eng), Marc Guehi (Crystal Palace, Eng), Ezri Konsa (Aston Villa, Eng), Luke Shaw (Manchester United, Eng), John Stones (Manchester City, Eng), Kieran Trippier (Newcastle United, Eng), Kyle Walker (Manchester City, Eng)

🔴 Middenvelders: Trent Alexander-Arnold (Liverpool, Eng), Jude Bellingham (Real Madrid, Spa), Conor Gallagher (Chelsea, Eng), Kobbie Mainoo (Manchester United, Eng), Declan Rice (Arsenal, Eng), Adam Wharton (Crystal Palace, Eng)

Aanvallers: Jarrod Bowen (West Ham United, Eng), Eberechi Eze (Crystal Palace, Eng), Phil Foden (Manchester City, Eng), Anthony Gordon (Newcastle United, Eng), Eng), Harry Kane (Bayern München, Dui), Cole Palmer (Chelsea, Eng), Bukayo Saka (Arsenal, Eng), Ivan Toney (Brentford, Eng), Ollie Watkins (Aston Villa, Eng)

Nederland

🟤 Bondscoach: Ronald Koeman

🟢 Keepers: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (Brentford, Eng), Bart Verbruggen (Brighton & Hove Albion, Eng)

🔵 Verdedigers: Nathan Aké (Manchester City, Ned), Daley Blind (Girona, Spa), Virgil van Dijk (Liverpool, Eng), Denzel Dumfries (Inter, Ita) Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen, Dui), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München, Dui), Micky van de Ven (Tottenham Hotspur, Eng), Stefan de Vrij (Inter, Ita), Ian Maatsen (Borussia Dortmund, Dui)

🔴 Middenvelders: Ryan Gravenberch (Liverpool, Eng), Tijjani Reijnders (AC Milan, Ita), Jerdy Schouten (PSV), Joey Veerman (PSV), Georginio Wijnaldum (Al Ettifaq, SA)

Aanvallers: Steven Bergwijn (Ajax), Brian Brobbey (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid, Spa), Cody Gakpo (Liverpool, Eng), Donyell Malen (Borussia Dortmund, Dui), Xavi Simons (RB Leipzig, Dui), Wout Weghorst (Hoffenheim, Dui), Joshua Zirkzee (Bologna FC 1909)

Polen

🟤 Bondscoach: Michal Probierz

🟢 Keepers: Wojciech Szczesny (Juventus, Ita), Marcin Bulka (Nice, Fra), Lukasz Skorupski (Bologna, Ita), Oliwier Zych (Puszcza Niepolomice, Pol)

🔵 Verdedigers: Jan Bednarek (Southampton, Eng), Bartosz Bereszynski (Empoli, Ita), Pawel Bochniewicz (Heerenveen), Pawel Dawidowicz (Hellas Verona, Ita), Jakub Kiwior (Arsenal, Eng), Timoteusz Puchacz (Kaiserslautern, Dui), Bartosz Salamon (Lech Poznan, Pol), Sebastian Walukiewicz (Empoli, Ita)

🔴 Middenvelders: Przemyslaw Frankowski (Lens, Fra), Kamil Grosicki (Pogon Szczecin, Pol), Jakub Moder (Brighton, Eng), Jakub Piotrowski (Loedogorets, Bul), Taras Romanczuk (Jagiellonia, Pol), Bartosz Slisz (Atlanta United, VS), Damian Szymanski (AEK, Gri), Sebastian Szymanski (Fenerbahçe, Tur), Michal Skoras (Club Brugge, Bel), Kacper Urbanski (Bologna, Ita), Nicola Zalewski (AS Roma, Ita), Piotr Zielinski (Napoli, Ita)

Aanvallers: Adam Buksa (Antalyaspor, Tur), Robert Lewandowski (FC Barcelona, Spa), Arkadiusz Milik (Juventus, Ita), Krzysztof Piatek (Istanbul Basaksehir, Tur), Karol Swiderski (Hellas Verona, Ita)

Oostenrijk

🟤 Bondscoach: Ralf Rangnick

🟢 Keepers: Niklas Hedl (SK Rapid, Oos), Heinz Lindner (Royale Union, Bel), Patrick Pentz (Bröndby IF, Den)

🔵 Verdedigers: Flavius Daniliuc (FC RB Salzburg, Oos), Kevin Danso (RC Lens, Fra), Philipp Lienhart (SC Freiburg, Dui), Phillipp Mwene (FSV Mainz, Dui), Stefan Posch (Bologna, Ita), Leopold Querfeld (SK Rapid, Oos), Gernot Trauner (Feyenoord,Ned), Maximilian Wöber (Borussia Mönchengladbach, Dui)

🔴 Middenvelders: Christoph Baumgartner (RB Leipzig, Dui), Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim, Dui), Marco Grüll (SK Rapid, Oos), Florian Kainz (1. FC Köln, Dui), Konrad Laimer (Bayern München, Dui), Alexander Prass (SK Puntigamer Sturm Graz, Oos), Marcel Sabitzer (Borussia Dortmund, Dui), Romano Schmid (Werder Bremen, Dui), Matthias Seidl (SK Rapid, Oos), Nicolas Seiwald (RB Leipzig, Dui), Patrick Wimmer (VfL Wolfsburg, Dui)

Aanvallers: Marko Arnautovic (Inter, Ita), Maximilian Entrup (TSV Egger Glas Hartberg, Oos), Michael Gregoritsch (SC Freiburg, Dui), Andreas Weimann (West Bromwich Albion, Eng)

Frankrijk

🟤 Bondscoach: Didier Deschamps

🟢 Keepers: Alphonse Areola (West Ham, Eng), Mike Maignan (AC Milan, Ita), Brice Samba (Lens, Fra)

🔵 Verdedigers: Jonathan Clauss (Marseille, Fra), Theo Hernandez (AC Milan, Ita), Ibrahima Konaté (Liverpool, Eng), Jules Koundé (FC Barcelona, Spa), Ferland Mendy (Real Madrid, Spa), Benjamin Pavard (Inter, Ita), William Saliba (Arsenal, Eng), Dayot Upamecano (Bayern München, Dui)

🔴 Middenvelders: Eduardo Camavinga (Real Madrid, Spa), Youssouf Fofana (Monaco, Fra), Antoine Griezmann (Atlético Madrid, Spa), N’Golo Kanté (Al-Ittihad, SA), Adrien Rabiot (Juventus, Ita), Aurélien Tchouaméni (Real Madrid, Spa), Warren Zaïre-Emery ( PSG, Fra)

Aanvallers: Bradley Barcola (PSG, Fra), Kingsley Coman (Bayern München, Dui), Ousmane Dembélé (PSG, Fra), Olivier Giroud (AC Milan, Ita), Randal Kolo Muani (PSG, Fra), Kylian Mbappé (PSG, Fra) en Marcus Thuram (Inter, Ita).

België

🟤 Bondscoach: Domenico Tedesco

🟢 Keepers: Koen Casteels (VfL Wolfsburg, Dui), Matz Sels (Nottingham Forest, Eng), Thomas Kaminski (Luton Town, Eng)

🔵 Verdedigers: Timothy Castagne (Fulham, Eng), Zeno Debast (Anderlecht, Bel), Maxim De Cuyper (Club Brugge, Bel), Wout Faes (Leicester City, Eng), Thomas Meunier (Trabzonspor, Tur), Arthur Theate (Stade Rennais, Fra), Jan Vertonghen (Anderlecht, Bel), Axel Witsel (Atlético Madrid, Spa)

🔴 Middenvelders: Kevin De Bruyne (Manchester City, Eng), Orel Mangala (Olympique Lyonnais, Fra), Amadou Onana (Everton, Eng), Youri Tielemans (Aston Villa, Eng), Arthur Vermeeren (Atlético Madrid, Spa), Aster Vranckx (VfL Wolfsburg, Dui)

Aanvallers: Johan Bakayoko (PSV), Yannick Carrasco (Al-Shabab, SA), Charles De Ketelaere (Atalanta, Ita), Jérémy Doku (Manchester City, Bel), Romelu Lukaku (AS Roma, Ita), Dodi Lukebakio (Sevilla, Spa), Loïs Openda (RB Leipzig, Dui), Leandro Trossard (Arsenal, Eng)

Slowakije

🟤 Bondscoach: Francesco Calzona

🟢 Keepers: Martin Dúbravka (Newcastle United, Eng), Marek Rodák (Fulham, Eng), Henrich Ravas (New England Revolution, VS)

🔵 Verdedigers: Peter Pekarik (Hertha BSC, Dui), Milan Škriniar (Paris Saint-Germain, Fra), Norbert Gyömbér (Salernitana, Ita), Dávid Hancko (Feyenoord), Denis Vavro (FC Kopenhagen, Den), Vernon De Marco (Hatta, VAE), Adam Obert (Cagliari, Ita), Sebastian Kóša (Spartak Trnava, Slo)

🔴 Middenvelders: Juraj Kucka (Slovan Bratislava, Slo), Ondrej Duda (Hellas Verona, Ita), Stanislav Lobotka (Napoli, Ita), Matúš Bero (VfL Bochum, Dui), László Bénes (HSV, Dui), Tomás Rigo (Baník Ostrava, Tjs)

Aanvallers: Róbert Bozeník (Boavista, Por), Lukáš Haraslín (Sparta Praag, Tsj), Tomas Suslov (Hellas Verona, Ita), Ivan Schranz (Slavia Praag, Tsj), David Strelec (Slovan Bratislava, Slo), David Duris (Ascoli, Ita), Ľubomír Tupta (Slovan Liberec, Slo), Leo Sauer (Feyenoord)

Roemenië

🟤 Bondscoach: Edward Iordanescu

🟢 Keepers: Florin Nita (Gaziantep, Turk), Horatiu Moldovan (Atletico Madrid, Spa), Stefan Tarnovanu (FCSB, Roe)

🔵 Verdedigers: Nicusor Bancu (Universitatea Craiova, Roe), Andrei Burca (Al-Okhdood, Sao-Arabië), Ionut Nedelcearu (Palermo, Ita), Adrian Rus (Pafos, Cyp), Andrei Ratiu (Rayo Vallecano, Spa), Radu Dragusin (Tottenham Hotspur, Eng), Vasile Mogos (CFR Cluj, Roe), Bogdan Racovitan (Rakow Czestochowa, Pol)

🔴 Middenvelders: Nicolae Stanciu (Damac, Sao-Arabië), Razvan Marin (Empoli, Ita), Alexandru Cicaldau (Konyaspor, Tur), Ianis Hagi (Alaves, Spa), Dennis Man (Parma, Ita), Valentin Mihaila (Parma, Ita), Marius Marin (Pisa, Ita), Darius Olaru (FCSB, Roe), Deian Sorescu (Gaziantep, Tur), Florinel Coman (FCSB, Roe), Adrian Sut (FCSB, Roe)

Aanvallers: George Puscas (Bari, Ita), Denis Alibec (Muaither, Qat), Denis Dragus (Gaziantep, Tur), Daniel Birligea (CFR Cluj, Roe)

Oekraïne

🟤 Bondscoach: Sergei Rebrov

🟢 Keepers: Georgiy Bushchan (Dinamo Kiev, Oek), Andriy Lunin (Real Madrid, Spa), Anatoliy Trubin (Benfica, Por)

🔵 Verdedigers: Valeriy Bondar (Sjachtar Donetsk, Oek), Yukhym Konoplya (Sjachtar Donetsk, Oek), Mykola Matviyenko (Sjachtar Donetsk, Oek), Bogdan Mykhaylichenko (Polissya Zhytomyr, Oek), Vitaliy Mykolenko (Everton, Eng), Oleksandr Svatok (Dnipro-1, Oek), Maksym Talovyerov (LASK Linz, Oos), Oleksandr Tymchyk (Dinamo Kiev, Oek), Ilya Zabarnyi (Bournemouth, Eng)

🔴 Middenvelders: Volodymyr Brazhko (Dinamo Kiev, Oek), Ruslan Malinovskyi (Genoa, Ita), Mykhailo Mudryk (Chelsea, Eng), Mykola Shaparenko (Dinamo Kiev, Oek), Taras Stepanenko (Sjachtar Donetsk, Oek), Georgiy Sudakov (Sjachtar Donetsk, Oek), Serhiy Sydorchuk (Westerlo, Bel), Viktor Tsygankov (Girona, Spa), Oleksandr Zinchenko (Arsenal, Eng), Oleksandr Zubko (Sjachtar Donetsk, Oek)

Aanvallers: Artem Dovbyk (Girona, Oek), Vladyslav Vanat (Dinamo Kiev, Oek), Roman Yaremchuk (Valencia, Spa), Andriy Yarmolenko (Dinamo Kiev, Oek)

Turkije

🟤 Bondscoach: Vincenzo Montella

🟢 Keepers: Altay Bayindir (Manchester United, Eng), Mert Günok (Besiktas, Tur), Uğurcan Cakır (Trabzonspor, Tur)

🔵 Verdedigers: Mert Müldür (Fenerbahce, Tur), Cağlar Soyuncu (Fenerbahce, Tur), Ferdi Kadioğlu (Fenerbahce, Tur), Zeki Celik (AS Roma, Ita), Abdülkerim Bardakci (Galatasaray, Tur), Ahmetcan Kaplan (Ajax, Ned), Merih Demiral (Al-Ahli, Sao-Arabië ), Samet Akaydın (Panathinaikos, Gri)

🔴 Middenvelders: Hakan Calhanoglu (Inter, Ita), İsmail Yuksek (Fenerbahce, Tur), Kaan Ayhan (Galatasaray, Tur), Okay Yokuslu (West Bromwich, Eng), Orkun Kökçü (Benfica, Por), Salih Ozcan (Borussia Dortmund, Dui)

Aanvallers: Irfan Can Kahveci (Fenerbahce, Tur), Yunus Akgün (Leicester City, Eng), Kenan Yildiz (Juventus, Ita), Kerem Akturkoglu (Galatasaray, Tur), Baris Alper Yilmaz (Galatasaray, Tur), Oguz Aydin (Alanyaspor, Tur), Arda Guler (Real Madrid, Spa), Bertug Yildirim (Stade Rennais, Fra), Cenk Tosun (Besiktas, Tur), Semih Kılıcsoy (Besiktas, Tur), Enes Unal (Bournemouth, Eng), Yusuf Yazici (Lille)

Georgië

🟤 Bondscoach: Willy Sagnol

🟢 Keepers: Giorgi Loria (Dinamo Tbilisi, Geo), Giorgi Mamardashvili (Valencia, Spa), Luka Gugeshashvili (Qarabag, Aze)

🔵 Verdedigers: Otar Kakabadze (Cracovia, Pol), Lasha Dvali (APOEL, Cyp), Guram Kashia (Slovan Bratislava, Slw), Solomon Kvirkvelia (Al-Okhdood, SA), Giorgio Gocholeishvili (Sjachtar Donetsk, Oek), Luka Lochoshvili (Cremonese, Ita), Giorgio Gvelesiani (Persepolis, Ira), Jemal Tabidze (Panetolikos, Gri)

🔴 Middenvelders: Giorgi Kochorashvili (Levante, Spa), Zuriko Davitashvili (Girondins Bordeaux, Fra), Giorgi Chakvetadze (Watford, Eng), Nika Kvekveskiri (Lech Poznan, Pol), Otar Kiteishvili (Sturm Graz, Oos), Sandro Altunashvili (Wolfsberger, Oos), Levan Shengelia (Panetolikos, Gri), Jaba Kankava (Slovan Bratislava, Slw), Giorgi Tsitaishvili (Dinamo Batumi, Geo), Anzor Mekvabishvili (Universitatea Craiova, Roe), Saba Lobzhanidze (Atlanta, VS)

Aanvallers: Khvicha Kvaratskhelia (Napoli, Ita), Budu Zivzivadze (Karlsruher, Dui), Giorgi Kvilitaia (APOEL, Cyp), Georges Mikautadze (Metz, Fra)

Portugal

🟤 Bondscoach: Roberto Martínez

🟢 Keepers: Diogo Costa (FC Porto, Por), José Sá (Wolverhampton Wanderers FC, Eng) en Rui Patrício (AS Roma, Ita)

🔵 Verdedigers: António Silva (Benfica, Por), Danilo Pereira (Paris Saint-Germain, Fra), Diogo Dalot (Manchester United, Eng), Gonçalo Inácio (Sporting CP, Por), João Cancelo (Barcelona, Spa), Nélson Semedo (Wolverhampton Wanderers, Eng), Nuno Mendes (Paris Saint-Germain, Fra), Pepe (FC Porto, Por) en Rúben Dias (Manchester City, Por)

🔴 Middenvelders: Bruno Fernandes (Manchester United, Eng), João Neves (Benfica, Por), João Palhinha (Fulham, Eng), Otávio Monteiro (Al Nassr, Sau), Rúben Neves (Al-Hilal, SA) en Vitinha (Paris Saint-Germain, Fra), Bernardo Silva (Manchester City, Eng)

Aanvallers: Cristiano Ronaldo (Al Nassr, SA), Diogo Jota (Liverpool, Eng), Francisco Conceição (FC Porto, Por), Gonçalo Ramos (Paris Saint-Germain, Fra), João Félix (Barcelona, Spa), Pedro Neto (Wolverhampton Wanderers, Eng) en Rafael Leão (AC Milan, Ita)

Tsjechië

🟤 Bondscoach: Ivan Hašek

🟢 Keepers: Vitezslav Jaros (Sturm Graz, Oos), Matej Kovar (Bayer Leverkusen, Dui), Jindrich Stanek (Slavia Praag, Tsj)

🔵 Verdedigers: Vladimir Coufal (West Ham United, Eng), David Doudera (Slavia Praag, Tsj), Tomas Holes (Slavia Praag, Tsj), Robin Hranac (Viktoria Plzen, Tsj), David Jurásek (Hoffenheim, Dui), Ladislav Krejci (Sparta Praag, Tsj), Martin Vitik (Sparta Praag, Tsj), Tomas Vlcek (Slavia Praag, Tsj), David Zima (Slavia Praag, Tsj)

🔴 Middenvelders: Antonin Barak (Fiorentina, Ita), Vaclav Cerny (VfL Wolfsburg, Dui), Ondrej Lingr (Feyenoord), Tomas Soucek (West Ham United, Eng), Lukas Provod (Slavia Praag, Tsj), Pavel Sulc (Viktoria Plzen, Tsj)

Aanvallers: Adam Hlozek (Bayer Leverkusen, Dui), Tomas Chory (Viktoria Plzen, Tsj), Mojmir Chytil (Slavia Praag, Tsj), Jan Kuchta (Slavia Praag, Tsj), Patrik Schick (Bayer Leverkusen, Dui)


Afbeelding ter illustratie

Manuela Al
Manuela studeerde Media, Informatie en Communicatie aan de Hogeschool van Amsterdam. Naast schrijven houdt ze van alles wat met sport te maken heeft en is ze graag creatief bezig. Ook is ze veel op het voetbalveld te vinden om met haar team zoveel mogelijk wedstrijden te winnen.