De Beentjes van Sint-Hildegard is gearriveerd op Netflix. Deze komedie met Herman Finkers is een van de meest succesvolle films van eigen bodem ooit, ontving meerdere Gouden Kalveren en zorgde bij de verschijning voor volle bioscoopzalen. Ook nu wordt de film nog steeds als een echte aanrader beschouwd, zo blijkt uit de reacties van kijkers.
Lees ook: Top 10 – Kijktips voor de beste films en series elke week ๐ฟ
‘De Beentjes van Sint-Hildegard’ domineert Netflix
Op zaterdag 6 mei voegde Netflix de Nederlandse film De Beentjes van Sint-Hildegard toe aan het aanbod. Deze komedie draait om Jan (Herman Finkers) en Gedda (Johanna ter Steege), een stel dat al ruim 35 jaar samen is. Omdat de liefde van Gedda hem verstikt, doet Jan alsof hij Alzheimer heeft en laat hij zich opnemen in een verpleeghuis. Zonder de continue verzorging van zijn vrouw vindt hij eindelijk zijn stem terug, maar hoe lang kan hij haar blijven ontlopen?
Deze film verscheen voor het eerst op het witte doek in 2020 en is sindsdien al een waar succes. Zo is het de best bekeken film op de Nederlandse televisie aller tijden. Op Koningsdag in 2021 werd de film namelijk uitgezonden bij de NPO 1 en keken er meer dan 2,5 miljoen mensen naar. Ter vergelijking: in hetzelfde jaar trok James Bonds Skyfall (2012) โmaarโ 1,1 miljoen kijkers. Op IMDb belonen kijkers de titel met een dikke 7,5 (uit ruim 2.900 stemmen).
Kijkers zijn nog steeds erg positief: “Wat een leuke film”
Op Twitter zijn de reacties onverminderd positief. De film wordt grappig, mooi en prachtig genoemd. Er is alleen รฉรฉn klein minpuntje en dat is dat je door het Twentse dialect wel รฉcht ondertitels nodig hebt. Hieronder vind je een greep uit de reacties.
De beentjes van sint Hildegard, wat een leuke film is dat!!! #netflix
— Zeg maar Lin๐ฆฅ (@lindaoos79) May 7, 2023
Ik heb een film in het Twents gekeken, zelden zo hard de ondertitels nodig gehad. Het was een leuke film trouwens, De beentjes van Sint Hildegard.
— TROTSE DEUGGLEUF! https://12ft.io/ wat een vondst! (@Chasidiyah) May 8, 2023
'De beentjes van Sint Hildegard'.
— Joost Wiezer (@Joost6002) May 8, 2023
Netflix aanrader, van en met Herman Finkers.
Twents dialect, serieus en met humor. Serieuze humor dus #netflix #hermanfinkers
Als je dan toch eens een goede Nederlandse film wil zien, kijk dan straks naar De Beentjes van Sint-Hildegard op @NPO1. Charmante film met een uitstekende cast – inclusief uitblinker Herman Finkers.
— Gerard Himself (@GerardHimself) August 7, 2022
Bekijk hieronder direct de trailer
Heb je deze Nederlandse film nog niet gezien? Neem dan vooral een kijkje bij de trailer hieronder of bekijk hem direct op Netflix. De film is ook op HBO Max, hier op Disney+ of hier op Pathรฉ Thuis te streamen.